Україна серед лідерів за площами сільгоспугідь, які контролюють іноземні інвестори

 Україна входить в першу десятку країн по площам контрольованих іноземними інвесторами сільськогосподарських земель. Про це свідчать результати аналітичного звіту міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, партнером якої в Східній Європі виступає Національний екологічний центр України.Згідно до оприлюдненого сьогодні звіту організації, загальна площа сільгоспугідь, що знаходяться під контролем іноземного капіталу, складає в Україні 2,4 мільйони гектарів при загальній площі сільськогосподарських угідь в 42,7 мільйонів гектар. Лідерами першої десятки країн, де сільськогосподарські землі контролюються іноземним капіталом, є Демократична республіка Конго, Папуа-Нова Гвінея та Російська Федерація.Як зазначив експерт Національного екологічного центру України Михайло Амосов, всього 7 компаній з іноземним капіталом володіють в Україні сільгоспугіддями загальною площею земель понад 2 мільйони гектарів. Лише одна з американських корпорацій NCH Capital контролює сьогодні земельні угіддя загальною площею понад 400 тисяч гектарів.“Ми припускаємо, що акціонерний капітал частини компаній є виведеним капіталом українських компаній. Проте, як у випадку капіталу українського походження, так і питомо іноземного капіталу надзвичайно актуальним є питання прозорості – які способи, методи, шляхи використовувались, щоб зосередити в своїх руках гігантські площі надзвичайно родючих земель», – зазначив Михайло Амосов.Загалом, згідно до звіту Land Matrix, починаючи з 2000 року, 26,7 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель всього світу перейшло під контроль іноземних інвесторів. Це означає, що інвестори володіють приблизно 2 відсотками орних земель в усьому світі, що за площею приблизно дорівнює загальній території Великобританії і Словенії взятих разом.Land Matrix (landmatrix.org) є глобальною і незалежною ініціативою, яка збирає дані про придбання земель в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Її мета полягає в тому, щоб сприяти підвищенню прозорості та відповідальності у прийнятті рішень щодо земель та інвестицій. Ініціатива координується мережею міжнародних науково-дослідних установ і організацій.

Читать дальше

На Миколаївщині фермери самовільно зайняли 150 га сільськогосподарських земель 

На територіях Снігурівського та Новобузького районів, фермери самовільно засіяли земельні ділянки загальною площею майже 150 га, а право оренди на ці території виставлено на продаж на земельних торгах.Водночас, згідно проекту землеустрою ці ділянки раніше нікому у власність або користування не надавались, повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.Враховуючи викладене, прокуратурою області 05.10.2016 розпочато два кримінальних провадження за фактами самовільного зайняття земель сільськогосподарського призначення (ч. 1 ст. 197-1 КК України). 

Читать дальше

 Соняшникова олія стала лідером українського експорту

Перше місце серед експортних товарів України за січень-вересень 2016 року зайняла соняшникова олія. Про це повідомили в Українському аналітичному центрі (УАЦ).Згідно з даними УАЦ, соняшникова олія за звітний період зайняла 9,87% в частці всього українського експорту, а в грошовому вираженні продажі за кордон склали $2,554 млрд.Далі за списком розташовується пшениця з часткою 7,68% ($1,987 млрд), кукурудза – 6,61% ($1,710 млрд). 

Читать дальше

John Deere обновил тракторы серии 9R 

Свою достаточно свежую разработку – модели тракторов серии 9R – John Deere модернизировал к сезону 2017 г.Основная модернизация коснулась топливного бака 9R (как колесных, так и гусеничных конфигураций). Новая форма бака улучшает видимость оператора, для них предусмотрена возможность заправки с обеих сторон трактора.Как сообщает AgroPravda.com, емкость бака моделей у тракторов 9370R и 9470R составит порядка 1200 л, а у моделей 9529R и 9620R – 1500 л.Тракторы нового модельного года будут доступны уже в ноябре. 

Читать дальше

На Херсонщині випускатимуть сучасні комбайни 

Інвестиційне співробітництво з фірмою Claas реалізується в рамках Національного проекту «Зерно України». Його мета — дати поштовх розвитку машинобудування, і оновити технічний парк українських аграріїв. В Україні почнуть випускати суперсучасні комбайни. Якими вони будуть — показали на Херсонському машинобудівному заводі. Там презентували комбайн «Тукано» зібраний разом з інженерами німецької фірми Claas.Поки повністю з німецьких запчастин. Незабаром підприємство переоснастять, і воно буде виробляти частину необхідних комплектуючих.До кінця цього року Херсонський машзавод збере сотню таких машин. Вартість кожної — 2 мільйони гривень. Українські фермери зможуть купити їх в розстрочку. 

Читать дальше